PVDA eist toegankelijke en lokale commissie over de Keerlus

PVDA eist toegankelijke en lokale commissie over de Keerlus

25 maart 2025

Dinsdagavond geven De Lijn en de Vervoerregio Antwerpen opnieuw toelichting over de plannen voor de Keerlus. "Men organiseert een commissie met enkel de drie architecten van het zotte Keerlusproject - schepen Kennis, De Lijn en de Vervoerregio Antwerpen - zonder debat met sprekers die een ander standpunt hebben", reageert Manal Toumi, fractieleider van de PVDA in de gemeenteraad. "Organisaties zoals TreinTramBus of actiecomité Het Juiste Spoor zouden perfect hun visie moeten kunnen toelichten.”

Volgens de linkse partij is er opnieuw sprake van een gebrek aan inspraak en participatie. “De buurtbewoners en de actiegroepen verzetten zich al jaren tegen die onnodige en peperdure Keerlus’”, stelt Toumi. “Ze verzamelden in al die tijd meer dan 5000 bezwaarschriften, organiseerden verschillende acties en een betoging van 500 bewoners. Waarom mogen zij niet op een laagdrempelige en toegankelijke manier deelnemen aan het debat, in de buurt zelf van de betrokken bewoners? In plaats daarvan kunnen we ons verwachten aan een monoloog van schepen Kennis over hoe geweldig de plannen voor de Keerlus zijn.”

Toumi vindt het bovendien jammer dat Groen geen standpunt inneemt in de districten Deurne en Borgerhout. “Tijdens de vorige legislatuur heeft die partij in Deurne zes jaar lang samen met onze fractie stelling genomen tegen de Keerlus, steunend op het verzet van de buurt. Sinds ze in het bestuur zijn gestapt met de N-VA – de enige partij die niet tegen de Keerlus is – durven ze geen standpunt meer innemen. In plaats daarvan komt er een commissie, die ver weg georganiseerd wordt van de betrokken buurt en waar geen tegengeluid welkom is.”

Toumi brengt ten slotte het alternatief voor de Keerlusplannen in herinnering: “Trek de tram door naar Deurne-Noord, dan is de Keerlus niet nodig en dan krijgt Deurne eindelijk haar Noord-Zuid-verbinding.”