21 mei 2010 13:42 | Leeftijd: 2 jaar
| Thema: PVDA, Verkiezingen, Antwerpen

Fotoreport :: Veel volk op de pvda+ verkiezingshappening

20-05-'10 | Meer dan 300 leden en sympathisanten trokken afgelopen donderdag naar de verkiezingsmeeting van pvda-Antwerpen. Niet alleen om te luisteren, maar ook en vooral om iets te doen.


Alle Antwerpse kandidaten tegelijk op het podium en dat speciaal voor ondergetekende!

In de heerlijke geur van BBQ kwamen druppelsgewijs zo'n 300 leden, vrienden en symphatisanten van de PVDA opdagen...

Niemand raakte echter voorbij kandidaat Luk Vandenhoeck, die aandelen van de VRT uitdeelde. Gratis, want via onze belastingen hebben we die toch al betaald.

De vrije tafeltjes raken in de minderheid en het volk blijft maar toestromen.

Kris Merckx en Mohamed Cheeba, zoals alle kandidaten herkenbaar aan hun PVDA+ badge.

Op 25 september is er in Bredene Manifiesta...

... een gigantisch feest rond solidariteit. Bestel nu al kaarten en reis gratis mee naar zee!

Zelfs een volledige tafel Afghaanse communisten kwamen de PVDA+ een hart onder de riem steken. Bedankt, kameraden!

Acteur Dirk Tuypens, bekend als de 'baas van Witse' én als verruimingskandidaat lijstduwer van onze kamerlijst.

Weeral twee kandidaten, links Ward Coenegrachts en rechts Peter Spruyt.

Deze man kent u wellicht al van in 'Wakker op zondag' op ATV: Peter Mertens, de voorzitter van de PVDA.

Muzikant Jokke Schreurs staat als verruimingskandidaat op de 7de plaats van de kamerlijst.

Annemie Mels vind je dan weer op de senaatslijst terug.

Ook jongerenorganisatie heeft 3 kandidaten, hier Sofie Sas...

met haar twee companen, Wout Schafraet en Irina Meeusen (met hopelijk profetische woorden boven hen...)

Zeg nu zelf, wie zou niet voor hen gaan stemmen op 13 juni?

Dokter Sofie Blancke, jawel... nòg een kandidate!

Mie Branders, ook al een kandidate, praatte als een ervaren presentatrice de avond aan elkaar.

Wouter Van Damme, voorzitter PVDA Antwerpen en ook kandidaat op 13 juni...

... en al die mensen die zitten te luisteren wat ze kunnen doen om te helpen.

Nee Wouter, je hoeft niet aan te dringen, deze mensen zitten te popelen om in actie te schieten.

Het duurde wel even voor al die kandidaten het podium bereikten, doorheen een overvolle zaal.

Dokter Dirk Van Duppen vertelde over de verwezenlijkingen die de districtsraadsleden van de PVDA al bereikt hebben. Dirk, Mie en Erika zijn ook deze keer kandidaat.

Het doet goed om te horen wat de PVDA al allemaal bereikt heeft. De handjes gaan dan ook veelvuldig op elkaar.

Peter Mertens weet waar deze verkiezingen over gaan: ons pensioen, onze job en onze (veel te dure) rekeningen.

Alice kwam alles uit de doeken doen over Manifiesta op 25 september, surf ook snel eens naar www.manifiesta.be!

Bert De Ryck uit Heist-op-den-berg is ook kandidaat op de PVDA+ kamerlijst.

Frank blijft vinden dat het daar in de Wetstraat een bende clowns zijn.

Ook in Antwerpen is de verkiezingscampagne van de pvda+ goed van start gegaan. Meer dan 300 enthousiastelingen kwamen opdagen voor de verkiezingshappening van de Antwerpse pvda in zaal Bosuil. De voorzitter van pvda-Antwerpen, Wouter Van Damme, is meer dan tevreden. “We zijn naar hier moeten komen omdat de zaal die we normaal huren te klein was voor de verwachte opkomst en nu barst ook deze zaal uit haar voegen en dat voor een happening die we op een tweetal weken hebben moeten organiseren.”

Bij een hapje en een drankje konden de aanwezigen kennismaken met de Antwerpse pvda+kandidaten. Op de lijst staan naast vaste waarden als pvda-voorzitter Peter Mertens en de districtraadsleden Mie Branders, Erika De Meyer en Dirk Van Duppen, ook meer dan 30 procent verruimingskandidaten waaronder acteur Dirk Tuypens, voormalig gemeenteraadslid Nadine Peeters en onderwijsexperte en feministe van het eerste uur Monica Triest. Ook de vakbonden zijn goed vertegenwoordigd bij de Antwerpse pvda+kandidaten met ondermeer Mark Peeters (Carrefour), Erik Sontrop (Monsanto) en Luk Vandenhoeck (VRT).

Na de voorstelling van de kandidaten is het de beurt aan Dirk Van Duppen om de aanwezigen te overtuigen van de meerwaarde van een pvda+verkozene in het parlement. “Mie, Erika en ik zitten nu voor deze legislatuur als pvda-mandatarissen drie jaar in de districtsraad, half weg. We hebben samen met jullie kleine en ook grote zaken kunnen realiseren. Gaande van het gratis maken van het rijbewijs omwille van medische redenen, of de correctie van de schandalige waterfacturen voor sociale huurders, de sanering en het oplossen van de wateroverlast in de wijk Moretusburg in Hoboken tot het tegenhouden van de sluitingplannen van Erasmus en Stuivenberg of het wegstemmen van het Lange Wapperviaduct (...) Als we dit kunnen realiseren nog voor dat we een pvda’er in het parlement hebben, wat zouden we allemaal niet kunnen doen als we ook daar een verkozene hadden.” (de volledige speech kan je hier lezen)

Stem tegen het politieke circus

De Antwerpse lijsttrekker en pvda-voorzitter Peter Mertens schetst vervolgens de inzet van deze verkiezingen. “Alle andere partijen vinden het realistisch dat de gewone mens voor de tweede keer de crisis van de banken zal moeten betalen. Dat iedere Belg binnenkort 3.887 euro zal moeten besparen. Ook realistisch is volgens de andere partijen dat mensen van 60 jaar vijf jaar lang nog elke dag om 4 uur moeten opstaan om in shiften te gaan werken voordat ze op pensioen mogen, terwijl hun kinderen geen werk vinden. Wel, wij zijn daar tegen en daarom zeggen wij ook klaar en duidelijk stem tegen dit politieke circus en voor de pvda+. Een stem voor de pvda+ is een stem voor de miljonairstaks, zodat de superrijken ook eens betalen, en voor het behoud van het recht op brugpensioen.”

Tenslotte krijgt Alice Begerem kort het woord om Manifiesta, het solidariteitsfeest van Geneeskunde voor het Volk en Solidair op 25 september in Bredene, voor te stellen. (meer info vindt u hier) Ze geeft de zaal meteen de primeur mee dat na Tomas De Soete (Stubru) nu ook Buscemi heeft bevestigd om ’s avonds op te treden.

Alle hulp is welkom

De aanwezigen op de verkiezingshappening zijn echter niet alleen gekomen om te luisteren, maar ook en vooral om iets te doen. Een ploeg van een twintigtal medewerkers heeft de hele avond de handen vol met te noteren wie waar en wanneer flyers zal gaan bussen of affiches plakken.

Wouter Van Damme spreekt van een kleine overrompeling. “Voor vanavond hebben al een 400tal mensen zich opgegeven als vrijwilliger voor onze campagne. We hadden 180.000 busfolders besteld voor de provincie Antwerpen, maar die zijn al bijna allemaal de deur uit en we gaan er dus nieuwe moeten bestellen.” Luk Vandenhoeck (kandidaat voor de senaat) treedt hem bij. “Ik heb verdorie maar 500 folders voor de Regio Boom gekregen. De rest was al allemaal weg. Ik hoop dat er snel nieuwe worden bijgedrukt.” Peter Mertens merkt tevreden op: “andere partijen hebben makkelijk toegang tot de media, maar onze kracht zijn onze leden. Andere partijen moeten interim-bureaus inzetten om hun materiaal verspreid te krijgen”.

Bekijk ook:

 Speech Dirk Van Duppen :: "PVDA verkozenen maken het verschil" - 21-05-10

 Monika Triest, linkse onderwijsdeskundige en feministe, kandidate voor PVDA+ - 20-05-10

 PVDA+ kandidatenlijsten Antwerpen - 20-05-10


Reageren?

Nog geen reacties ontvangen
Voeg hieronder uw mening toe

* - verplicht veld

*





*
*