17 maart 2008 10:36 | Leeftijd: 4 jaar
| Thema: Armoede/Rijkdom, Vrouwen, Filipijnen

Dr. Elly in Manila | Laatste nieuwtjes uit Manila en Internationale Vrouwendag

Acht maart is de Internationale Dag van de Vrouw. Naar jaarlijkse traditie trekken de vrouwen van Gabriela de straat op om aandacht te vragen voor de verzuchtingen van vrouwen en van het Filippijnse volk in het algemeen

Hannah, Boaz, Elly & Chris

Beste Vrienden,

Acht maart is de Internationale Dag van de Vrouw. Naar jaarlijkse traditie trekken de vrouwen van Gabriela de straat op om aandacht te vragen voor de verzuchtingen van vrouwen en van het Filippijnse volk in het algemeen. We waren erbij, mét onze camera, wat resulteerde in een filmpje en een fotoreportage.

In de afgelopen maanden kwam presidente Gloria Macapagal-Arroyo opnieuw in nauwe schoentjes te staan als gevolg van onthullingen in een corruptiezaak. Gabriela deed zijn militante reputatie alle eer aan en was samen met andere organisaties erg actief in het volksprotest naar aanleiding van deze zaak. Even leek het erop dat dit nieuwe schandaal het begin van een volgende People Power revolutie zou kunnen worden maar momenteel ziet het er niet naar uit dat het zover zal komen. Al weet je natuurlijk nooit, en zeker niet in de Filippijnen.

In februari kregen we ook veel bezoek over de vloer. De ouders en broer van Chris kwamen bij ons logeren. Ook Elly's vader, 'bompa' Jos, kwam samen met 'bomma' Diane naar Manila. Verder kwamen Pol en Liesbeth van Wereldwinkel Wilrijk hun solidariteit met de Filippijnen betuigen.

In het gezondheidsproject van Gabriela is de nadruk nu vooral op opleidingen komen te liggen. In februari werden er in 3 wijken baarmoederhalsuitstrijkjes gedaan door de meest ervaren gezondheidswerksters. Dit na een volledige dag opleiding.

Ten slot nog een woordje van dank voor alle mensen die hebben geholpen bij de inzamelactie voor computers en medisch materiaal en/of die het gezondheidsproject van Gabriela financieel steunen.

Ingat,

Hannah, Boaz, Elly & Chris

 


Reageren?

Hannah, Boaz, Elly & Chri, 18-03-08 11:50:
beste mensen van PvdA Antwerpen, beste webmaster,

militante groeten uit de Filippijnen!

we volgen jullie website pvda.be en het subdomein van de provincie antwerpen bijna dagelijks en lezen natuurlijk ook aandachtig jullie mail. meestal met nieuwsgierigheid (congres, pvda en spa-rood) en trots (post-acties, griep-actie)

maar vandaag moesten we vooral heel hard lachen vermits boven het artikel \"Dr. Elly / laatste nieuwtjes uit Manila...\" de namen \"Ingat, Hannah, Boaz, Elly & Chris.\" Zo leek het alsof wij stiekem nog een kindje \"Ingat\' gebaard hebben, wat dus formeel niet het geval is. \"Ingat\" is een afsluiter in het filippijns, het betekent zoveel als \'take care\'.

als er al enige verwarring zou bestaan over de feature bij de mensen die ons kennen, des te meer vermoedelijk bij de mensen die ons niet kennen. en dat zijn er toch wel wat, vermits de bekendheid van het concept \"Dr Elly\" toch min of meer bij de grenzen van Hoboken en oud-Borgerhout stopt .

zonder zwans, als jullie nog eens een item erin stoppen over Manila (waar wij natuurlijk zwaar voor zijn) mail ons gerust voor een aangepaste inleiding of een artikeltje voor de pvda-nieuwsbrief-lezer. we checken onze mail omzeggens dagelijks,

Groetjes, Hannah, Boaz, Elly, Chris
Voeg hieronder uw mening toe

* - verplicht veld

*





*
*